İçeriğe geç

Hatay Osmaniye Arası Kaç KM

Hatay Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Osmaniye arası kaç km? Hatay Osmaniye arası kaç saat? Hatay Osmaniye yol tarifi? Hatay Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hatay Osmaniye Arası Kaç KM

Hatay Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 km’dir. Hatay Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 92 km’dir.

Hatay Osmaniye Arası Kaç KM

Hatay Osmaniye Arası Kaç Saat

Hatay Osmaniye arası kaç saat; Hatay Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 92 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Hatay Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.