İçeriğe geç

Hakkâri Osmaniye Arası Kaç KM

Hakkâri Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Osmaniye arası kaç km? Hakkâri Osmaniye arası kaç saat? Hakkâri Osmaniye yol tarifi? Hakkâri Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Osmaniye Arası Kaç KM

Hakkâri Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 822 km’dir. Hakkâri Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 666 km’dir.

Hakkâri Osmaniye Arası Kaç KM

Hakkâri Osmaniye Arası Kaç Saat

Hakkâri Osmaniye arası kaç saat; Hakkâri Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 822 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hakkâri Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 666 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hakkâri Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 822 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.