İçeriğe geç

Gaziantep Osmaniye Arası Kaç KM

Gaziantep Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Osmaniye arası kaç km? Gaziantep Osmaniye arası kaç saat? Gaziantep Osmaniye yol tarifi? Gaziantep Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Osmaniye Arası Kaç KM

Gaziantep Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 km’dir. Gaziantep Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 108 km’dir.

Gaziantep Osmaniye Arası Kaç KM

Gaziantep Osmaniye Arası Kaç Saat

Gaziantep Osmaniye arası kaç saat; Gaziantep Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 108 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Gaziantep Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.