İçeriğe geç

Elazığ Osmaniye Arası Kaç KM

Elazığ Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Osmaniye arası kaç km? Elazığ Osmaniye arası kaç saat? Elazığ Osmaniye yol tarifi? Elazığ Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Osmaniye Arası Kaç KM

Elazığ Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 417 km’dir. Elazığ Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 314 km’dir.

Elazığ Osmaniye Arası Kaç KM

Elazığ Osmaniye Arası Kaç Saat

Elazığ Osmaniye arası kaç saat; Elazığ Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 417 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Elazığ Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 314 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

55 dakika

Elazığ Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 417 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.