İçeriğe geç

Diyarbakır Osmaniye Arası Kaç KM

Diyarbakır Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Osmaniye arası kaç km? Diyarbakır Osmaniye arası kaç saat? Diyarbakır Osmaniye yol tarifi? Diyarbakır Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Osmaniye Arası Kaç KM

Diyarbakır Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 451 km’dir. Diyarbakır Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 365 km’dir.

Diyarbakır Osmaniye Arası Kaç KM

Diyarbakır Osmaniye Arası Kaç Saat

Diyarbakır Osmaniye arası kaç saat; Diyarbakır Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 451 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Diyarbakır Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 365 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 451 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.