İçeriğe geç

Bitlis Osmaniye Arası Kaç KM

Bitlis Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Osmaniye arası kaç km? Bitlis Osmaniye arası kaç saat? Bitlis Osmaniye yol tarifi? Bitlis Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Osmaniye Arası Kaç KM

Bitlis Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 637 km’dir. Bitlis Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 537 km’dir.

Bitlis Osmaniye Arası Kaç Saat

Bitlis Osmaniye arası kaç saat; Bitlis Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 637 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bitlis Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 537 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Bitlis Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 637 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.