İçeriğe geç

Bingöl Osmaniye Arası Kaç KM

Bingöl Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Osmaniye arası kaç km? Bingöl Osmaniye arası kaç saat? Bingöl Osmaniye yol tarifi? Bingöl Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS               koordinatlarıdır.

Bingöl Osmaniye Arası Kaç KM

Bingöl Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 km’dir. Bingöl Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 424 km’dir.

Bingöl Osmaniye Arası Kaç Saat

Bingöl Osmaniye arası kaç saat; Bingöl Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bingöl Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 424 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bingöl Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.