İçeriğe geç

Osmaniye Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Osmaniye ilinin alan kodu ise 328 şeklindedir. Osmaniye ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

328 Nerenin Alan Kodu?

Osmaniye İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 328 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Osmaniye Telefon Kodu, Osmaniye ili

Osmaniye ilinin alan olarak Türkiye’nin yetmiş yedinci en büyük ilidir. Çukurova ilk çağlar zamanlarından beri Hitit, Pers, Roma gibi devletlere ev sahipliği yapmıştır. Coğrafi ve stratejik konumu itibarıyla yerleşime uygun olan Osmaniye, Doğu Anadolu’nun giriş kapısı konumundadır. Orta Doğu ülkeleri ile bağlantı sağlayan geçiş üzerindedir. İpek ticaret yolunun yakından geçmesi kentin değerli bir konuma yerleştirmiştir. Osmaniye ilinin ekonomisini tarım sektörü oluşturmaktadır. Diğer sektör kolları ise hayvancılık, ticaret, dokumacılık ve sanayi sektörleridir. Osmaniye ilinin 2020 TÜİK verisine göre 548.556 nüfusa sahip ilimizdir. Osmaniye ilinde yedi tane ilçe bulunmaktadır.

Osmaniye ilinin yüz ölçümü 3,215 km2’dir. Osmaniye coğrafi konumu ise 37° 4′ 28.6572” Kuzey ve 36° 14′ 47.0364” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye Alan Kodu
Osmaniye Alan Kodu

Osmaniye Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…