İçeriğe geç

Osmangazi Yol Tarifi

Bursa Osmangazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Osmangazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmangazi’ye nasıl gidilir? Osmangazi yol tarifi? Osmangazi yol haritası? Osmangazi İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmangazi İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Osmangazi, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Osmangazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.165 km2’dir. Osmangazi ilçesinin rakımı ise 150 m olarak hesaplanmıştır. Osmangazi İlçesinin, Kuzeyinde, Gemlik, Doğusunda, Kestel Batısında, Nilüfer Güneyinde, Orhaneli ilçeleri bulunmaktadır. Osmangazi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Osmangazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Osmangazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 862,516 nüfusa sahiptir.

Osmangazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Osmangazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Osmangazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Osmangazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmangazi’ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Osmangazi’ye Nasıl Gidilir? Osmangazi Yol Tarifi

Osmangazi’ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Osmangazi’ye gelebilirsiniz. Osmangazi karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 6 İstanbul’a yaklaşık 166 km, Ankara’ya yaklaşık 407 km, İzmir’den ise yaklaşık 346 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.