Osmaneli Posta Kodu

Osmaneli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Osmaneli Posta Kodu Sorgulama

Osmaneli’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Osmaneli ilçesi Hakkında

Osmaneli ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yetmiş üçüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Osmaneli, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Osmaneli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 490 km2’dir. Rakımı ise 107 m olarak hesaplanmıştır. Osmaneli ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Sakarya, batısında Bursa, Güneyinde ise Bilecik merkez ilçeleri bulunmaktadır. Osmaneli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Osmaneli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Osmaneli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 21.072 nüfusa sahiptir.

Osmaneli Posta Kodu
Osmaneli Posta Kodu