Osmaneli Mahalleleri

Osmaneli İlçesi

Osmaneli mahalleleri, Osmaneli ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yetmiş üçüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Osmaneli, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Osmaneli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 490 km2’dir. Osmaneli ilçesinin rakımı ise 107 m olarak hesaplanmıştır. Osmaneli ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Sakarya, batısında Bursa, Güneyinde ise Bilecik merkez ilçeleri bulunmaktadır. Osmaneli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Osmaneli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Osmaneli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 21.072 nüfusa sahiptir.

Osmaneli ilçesini coğrafi konumu ise 40° 21′ 30.2328” Kuzey ve 30° 0′ 48.2364” Doğu gps koordinatlarıdır.

Osmaneli Mahalleleri

Osmaneli ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Osmaneli ilçesinin 29 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Osmaneli ilçesinin dört adet mahalleleri bulunmaktadır. Osmaneli mahalleri en fazla nüfusa sahip mahalleri sırasıyla Camibekir mahallesi, Haceloğlu mahallesi, İnönü mahallesi ve Camicedit mahalleleridir. İlçenin nüfusun yaklaşık yüzde seksenlik kısmını kentsel kesim oluşturmaktadır. Geri kalan yüzde onluk kısmını kırsal kesim nüfusu oluşturmaktadır.

Osmaneli Mahalleleri
Osmaneli Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

OSMANELİ MAHALLELERİ

  1. Camicedit Mah.
  2. Camikebir Mah.
  3. Haceloğlu Mah.
  4. İnönü Mah.

Osmaneli Tarihi ve Gezilecek Yerler

Osmaneli mahalleleri, Kilise, Rüstem Paşa Camisi, Selçik İçmeleri, Taş Köprü Kalıntısı Ve Akkaya Şelalesi gibi yerler bulunmaktadır. Bilecik ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Osmaneli Tarihi ve Gezilecek Yerler

Osmaneli Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Pazaryeri Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…