İçeriğe geç

Osmancık Yol Tarifi

Çorum Osmancık yol tarifi; yazımızda öncelikle Osmancık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Osmancık’a nasıl gidilir? Osmancık yol tarifi? Osmancık yol haritası? Osmancık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Osmancık İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Osmancık, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Osmancık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.273 km2’dir. Osmancık ilçesinin rakımı ise 425 m olarak hesaplanmıştır. Osmancık ilinin Kuzeyinde Samsun, doğusunda ise Amasya, batısında Kargı, güneyinde Dodurga ilçeleri bulunmaktadır. Osmancık ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Osmancık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Osmancık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 42.954 nüfusa sahiptir.

Osmancık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Osmancık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Osmancık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Osmancık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmancık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Osmancık’a Nasıl Gidilir? Osmancık Yol Tarifi

Osmancık’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Osmancık’a gelebilirsiniz. Osmancık karayolu ile Çorum şehir merkezine 78,9 km, İstanbul’a yaklaşık 568 km, Ankara’ya yaklaşık 293 km, İzmir’den ise yaklaşık 921 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.