İçeriğe geç

Ortaköy Yol Tarifi

Aksaray Ortaköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Ortaköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ortaköy’e nasıl gidilir? Ortaköy yol tarifi? Ortaköy yol haritası? Ortaköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ortaköy İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Ortaköy, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ortaköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 727 km2’dir. Ortaköy ilçesinin rakımı ise 1.227 m olarak hesaplanmıştır. Ortaköy ilinin Kuzeyinde Sarıyahşi, doğusunda ise Nevşehir, batısında Ağaçören, Güneyinde ise Aksaray merkez ilçeleri bulunmaktadır. Ortaköy ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ortaköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ortaköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.639 nüfusa sahiptir.

Ortaköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ortaköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ortaköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ortaköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ortaköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ortaköy’e Nasıl Gidilir? 

Ortaköy’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ortaköy’e gelebilirsiniz. Ortaköy karayolu ile Aksaray şehir merkezine 57,5 km, İstanbul’a yaklaşık 665 km, Ankara’ya yaklaşık 230 km, İzmir’den ise yaklaşık 744 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.