İçeriğe geç

Ortaköy Yol Tarifi

Çorum Ortaköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Ortaköy  şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ortaköy’e nasıl gidilir? Ortaköy yol tarifi? Ortaköy  yol haritası? Ortaköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ortaköy İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Ortaköy , Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Ortaköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 300 km2’dir. Ortaköy ilçesinin rakımı ise 809 m olarak hesaplanmıştır. Ortaköy       ilinin Kuzeyinde Mecitözü, doğusunda ise Amasya, batısında Alaca, güneyinde Yozgat ilçeleri bulunmaktadır. Ortaköy ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ortaköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ortaköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.069 nüfusa sahiptir.

Ortaköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ortaköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ortaköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ortaköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ortaköy   ’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ortaköy ’e Nasıl Gidilir? Ortaköy Yol Tarifi

Ortaköy’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ortaköy’e gelebilirsiniz. Ortaköy karayolu ile Çorum şehir merkezine 76,8 km, İstanbul’a yaklaşık 685 km, Ankara’ya yaklaşık 255 km, İzmir’den ise yaklaşık 856 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.