İçeriğe geç

Ortaköy Posta Kodu

Ortaköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ortaköy Posta Kodu Sorgulama

Ortaköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ortaköy ilçesi Hakkında

Ortaköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz otuz altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Ortaköy ,Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Ortaköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 300 km2’dir. Rakımı ise 809 m olarak hesaplanmıştır. Ortaköy ilinin Kuzeyinde Mecitözü, doğusunda ise Amasya, batısında Alaca, güneyinde Yozgat ilçeleri bulunmaktadır. Ortaköy ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ortaköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ortaköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.691 nüfusa sahiptir.

Ortaköy Posta Kodu
Ortaköy Posta Kodu