İçeriğe geç

Ortahisar Yol Tarifi

Trabzon Ortahisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Ortahisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ortahisar’a nasıl gidilir? Ortahisar yol tarifi? Ortahisar yol haritası? Ortahisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ortahisar İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Ortahisar, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Ortahisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 235 km2’dir. Ortahisar ilçesinin rakımı ise 37 m olarak hesaplanmıştır. Ortahisar ilçesinin doğusunda Yomra, batısında Akçaabat, Güneyinde ise Maçka ilçeleri bulunmaktadır. Ortahisar ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ortahisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ortahisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 328.457 nüfusa sahiptir.

Ortahisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ortahisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ortahisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ortahisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ortahisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ortahisar’a Nasıl Gidilir? Ortahisar Yol Tarifi

Ortahisar’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ortahisar’a gelebilirsiniz. Ortahisar karayolu ile Trabzon şehir merkezine 41.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.070 km, Ankara’ya yaklaşık 737 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.423 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ortahisar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.