İçeriğe geç

Ortaca Yol Tarifi

Muğla Ortaca yol tarifi; yazımızda öncelikle Ortaca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ortaca’ya nasıl gidilir? Ortaca yol tarifi? Ortaca yol haritası? Ortaca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ortaca İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Ortaca, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ortaca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 285 km2’dir. Ortaca ilçesinin rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Ortaca ilçesinin Kuzeyinde Köyceğiz, doğusunda Dalaman ilçeleri bulunmaktadır. Ortaca ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ortaca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ortaca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 50.027 nüfusa sahiptir.

Ortaca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ortaca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ortaca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ortaca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ortaca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ortaca’ya Nasıl Gidilir? Ortaca Yol Tarifi

Ortaca’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ortaca’ya gelebilirsiniz. Ortaca karayolu ile Muğla şehir merkezine 89.2 km, İstanbul’a yaklaşık 747 km, Ankara’ya yaklaşık 674 km, İzmir’den ise yaklaşık 288 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ortaca ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.