İçeriğe geç

Orta Yol Tarifi

Çankırı Orta yol tarifi; yazımızda öncelikle Orta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Orta’ya nasıl gidilir? Orta yol tarifi? Orta yol haritası? Orta İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Orta İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Orta, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Orta İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 706 km2’dir. Orta ilçesinin rakımı ise 1.257 m olarak hesaplanmıştır. Orta ilinin Kuzeyinde Atkaracalar ve Kurşunlu, doğusunda ise Şabangözü, batısında Çerkeş, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Orta ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Orta İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Orta ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.978 nüfusa sahiptir.

Orta İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Orta Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Orta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Orta Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Orta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Orta’ya Nasıl Gidilir? Orta Yol Tarifi

Orta’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Orta’ya gelebilirsiniz. Orta karayolu ile Çankırı şehir merkezine 67,6 km, İstanbul’a yaklaşık 421 km, Ankara’ya yaklaşık 107 km, İzmir’den ise yaklaşık 774 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Orta ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.