İçeriğe geç

Orhangazi Yol Tarifi

Bursa Orhangazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Orhangazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Orhangazi’ye nasıl gidilir? Orhangazi yol tarifi? Orhangazi yol haritası? Orhangazi İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Orhangazi İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Orhangazi, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Orhangazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 506 km2’dir. Orhangazi ilçesinin rakımı ise 125 m olarak hesaplanmıştır. Orhangazi İlçesinin, Kuzeyinde, Yalova, Doğusunda, İznik Batısında, Gemlik Güneyinde, Yenişehir ilçeleri bulunmaktadır. Orhangazi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Orhangazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Orhangazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 78,447 nüfusa sahiptir.

Orhangazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Orhangazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Orhangazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Orhangazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Orhangazi’ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Orhangazi’ye Nasıl Gidilir? Orhangazi Yol Tarifi

Orhangazi’ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Orhangazi’ye gelebilirsiniz. Orhangazi karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 50 İstanbul’a yaklaşık 107 km, Ankara’ya yaklaşık 430 km, İzmir’den ise yaklaşık 375 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.