İçeriğe geç

Orhaneli Yol Tarifi

Bursa Orhaneli yol tarifi; yazımızda öncelikle Orhaneli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Orhaneli’ne nasıl gidilir? Orhaneli yol tarifi? Orhaneli yol haritası? Orhaneli İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Orhaneli İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Orhaneli, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Orhaneli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 764  km2’dir. Orhaneli ilçesinin rakımı ise 487  m olarak hesaplanmıştır. Orhaneli İlçesinin, Kuzeyinde, Nilüfer, Doğusunda, Keles Batısında, Mustafakemalpaşa Güneyinde, Büyükorhan ilçeleri bulunmaktadır. Orhaneli ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Orhaneli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Orhaneli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19,492 nüfusa sahiptir.

Orhaneli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Orhaneli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Orhaneli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Orhaneli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Orhaneli’ne yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Orhaneli’ne Nasıl Gidilir? Orhaneli Yol Tarifi

Orhaneli’ne kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Orhaneli’ne gelebilirsiniz. Orhaneli karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 57 İstanbul’a yaklaşık 209 km, Ankara’ya yaklaşık 434 km, İzmir’den ise yaklaşık 389 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.