Ordu Yozgat Arası Kaç KM

Ordu Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Yozgat arası kaç km? Ordu Yozgat arası kaç saat? Ordu Yozgat yol tarifi? Ordu Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu Yozgat Arası Kaç KM

Ordu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 304 km’dir. Ordu Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 228 km’dir.

Ordu Yozgat Arası Kaç KM

Ordu Yozgat Arası Kaç Saat

Ordu Yozgat arası kaç saat; Ordu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 304 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 228 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ordu Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 304 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.