Ordu Yalova Arası Kaç KM

Ordu Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Yalova arası kaç km? Ordu Yalova arası kaç saat? Ordu Yalova yol tarifi? Ordu Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ordu Yalova Arası Kaç KM

Ordu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 829 km’dir. Ordu Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 684 km’dir.

Ordu Yalova Arası Kaç KM

Ordu Yalova Arası Kaç Saat

Ordu Yalova arası kaç saat; Ordu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 829 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ordu Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 684 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ordu Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 829 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.