Van Ordu Arası Kaç KM

Van Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Ordu arası kaç km? Van Ordu arası kaç saat? Van Ordu yol tarifi? Van Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van Ordu Arası Kaç KM

Van Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 km’dir. Van Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 546 km’dir.

Van Ordu Arası Kaç KM

Van Ordu Arası Kaç Saat

Van Ordu arası kaç saat; Van Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Van Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Van Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 546 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Van Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 785 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.