Ordu Tunceli Arası Kaç KM

Ordu Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Tunceli arası kaç km? Ordu Tunceli arası kaç saat? Ordu Tunceli yol tarifi? Ordu Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Tunceli Arası Kaç KM

Ordu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 km’dir. Ordu Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 253 km’dir.

Ordu Tunceli Arası Kaç KM

Ordu Tunceli Arası Kaç Saat

Ordu Tunceli arası kaç saat; Ordu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ordu Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 253 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

50 dakika

Ordu Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.