Ordu Tokat Arası Kaç KM

Ordu Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Tokat arası kaç km? Ordu Tokat arası kaç saat? Ordu Tokat yol tarifi? Ordu Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Tokat Arası Kaç KM

Ordu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 128 km’dir. Ordu Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 80 km’dir.

Ordu Tokat Arası Kaç KM

Ordu Tokat Arası Kaç Saat

Ordu Tokat arası kaç saat; Ordu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 128 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 80 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Ordu Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 128 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.