İçeriğe geç

Ordu Şırnak Arası Kaç KM

Ordu Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Şırnak arası kaç km? Ordu Şırnak arası kaç saat? Ordu Şırnak yol tarifi? Ordu Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu Şırnak Arası Kaç KM

Ordu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 844 km’dir. Ordu Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 552 km’dir.

Ordu Şırnak Arası Kaç KM

Ordu Şırnak Arası Kaç Saat

Ordu Şırnak arası kaç saat; Ordu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 844 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ordu Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 552 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ordu Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 844 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.