İçeriğe geç

Ordu Siirt Arası Kaç KM

Ordu Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Siirt arası kaç km? Ordu Siirt arası kaç saat? Ordu Siirt yol tarifi? Ordu Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Ordu Siirt Arası Kaç KM

Ordu Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 755 km’dir. Ordu Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 506 km’dir.

Ordu Siirt Arası Kaç KM

Ordu Siirt Arası Kaç Saat

Ordu Siirt arası kaç saat; Ordu Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 755 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ordu Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 506 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ordu Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 755 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.