Samsun Ordu Arası Kaç KM

Samsun Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Ordu arası kaç km? Samsun Ordu arası kaç saat? Samsun Ordu yol tarifi? Samsun Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Ordu Arası Kaç KM

Samsun Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 km’dir. Samsun Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 104 km’dir.

Samsun Ordu Arası Kaç KM

Samsun Ordu Arası Kaç Saat

Samsun Ordu arası kaç saat; Samsun Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 104 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Samsun Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.