Sakarya Ordu Arası Kaç KM

Sakarya Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Ordu arası kaç km? Sakarya Ordu arası kaç saat? Sakarya Ordu yol tarifi? Sakarya Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Ordu Arası Kaç KM

Sakarya Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 km’dir. Sakarya Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 587 km’dir.

Sakarya Ordu Arası Kaç KM

Sakarya Ordu Arası Kaç Saat

Sakarya Ordu arası kaç saat; Sakarya Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Sakarya Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 587 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Sakarya Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.