Ordu Rize Arası Kaç KM

Ordu Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Rize arası kaç km? Ordu Rize arası kaç saat? Ordu Rize yol tarifi? Ordu Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Ordu Rize Arası Kaç KM

Ordu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 km’dir. Ordu Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 301 km’dir.

Ordu Rize Arası Kaç KM

Ordu Rize Arası Kaç Saat

Ordu Rize arası kaç saat; Ordu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 301 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ordu Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.