İçeriğe geç

Ordu Iğdır Arası Kaç KM

Ordu Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Iğdır arası kaç km? Ordu Iğdır arası kaç saat? Ordu Iğdır yol tarifi? Ordu Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Iğdır Arası Kaç KM

Ordu Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 km’dir. Ordu Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 536 km’dir.

Ordu Iğdır Arası Kaç KM

Ordu Iğdır Arası Kaç Saat

Ordu Iğdır arası kaç saat; Ordu Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ordu Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 536 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ordu Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.