İçeriğe geç

Hatay Ordu Arası Kaç KM

Hatay Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Ordu arası kaç km? Hatay Ordu arası kaç saat? Hatay Ordu yol tarifi? Hatay Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Ordu Arası Kaç KM

Hatay Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 672 km’dir. Hatay Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 498 km’dir.

Hatay Ordu Arası Kaç KM

Hatay Ordu Arası Kaç Saat

Hatay Ordu arası kaç saat; Hatay Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 672 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Hatay Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 498 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Hatay Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 672 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.