İçeriğe geç

Ordu Hakkâri Arası Kaç KM

Ordu Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Hakkâri arası kaç km? Ordu Hakkâri arası kaç saat? Ordu Hakkâri yol tarifi? Ordu Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Hakkâri Arası Kaç KM

Ordu Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 991 km’dir. Ordu Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 632 km’dir.

Ordu Hakkâri Arası Kaç KM

Ordu Hakkâri Arası Kaç Saat

Ordu Hakkâri arası kaç saat; Ordu Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 991 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ordu Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ordu Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 632 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Ordu Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 991 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.