İçeriğe geç

Ordu Giresun Arası Kaç KM

Ordu Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Giresun arası kaç km? Ordu Giresun arası kaç saat? Ordu Giresun yol tarifi? Ordu Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Ordu Giresun Arası Kaç KM

Ordu Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 121 km’dir. Ordu Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 86 km’dir.

Ordu Giresun Arası Kaç KM

Ordu Giresun Arası Kaç Saat

Ordu Giresun arası kaç saat; Ordu Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 121 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 86 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Ordu Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 121 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.