İçeriğe geç

Erzurum Ordu Arası Kaç KM

Erzurum Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Ordu arası kaç km? Erzurum Ordu arası kaç saat? Erzurum Ordu yol tarifi? Erzurum Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Ordu Arası Kaç KM

Erzurum Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 km’dir. Erzurum Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 311 km’dir.

Erzurum Ordu Arası Kaç KM

Erzurum Ordu Arası Kaç Saat

Erzurum Ordu arası kaç saat; Erzurum Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 311 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Erzurum Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.