İçeriğe geç

Ordu Elazığ Arası Kaç KM

Ordu Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Elazığ arası kaç km? Ordu Elazığ arası kaç saat? Ordu Elazığ yol tarifi? Ordu Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Elazığ Arası Kaç KM

Ordu Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 km’dir. Ordu Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 284 km’dir.

Ordu Elazığ Arası Kaç KM

Ordu Elazığ Arası Kaç Saat

Ordu Elazığ arası kaç saat; Ordu Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ordu Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 284 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

52 dakika

Ordu Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.