İçeriğe geç

Ordu Edirne Arası Kaç KM

Ordu Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Edirne arası kaç km? Ordu Edirne arası kaç saat? Ordu Edirne yol tarifi? Ordu Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Edirne Arası Kaç KM

Ordu Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1126 km’dir. Ordu Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 949 km’dir.

Ordu Edirne Arası Kaç KM

Ordu Edirne Arası Kaç Saat

Ordu Edirne arası kaç saat; Ordu Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1126 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 949 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Ordu Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1126 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.