İçeriğe geç

Diyarbakır Ordu Arası Kaç KM

Diyarbakır Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Ordu arası kaç km? Diyarbakır Ordu arası kaç saat? Diyarbakır Ordu yol tarifi? Diyarbakır Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Ordu Arası Kaç KM

Diyarbakır Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 646 km’dir. Diyarbakır Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 402 km’dir.

Diyarbakır Ordu Arası Kaç KM

Diyarbakır Ordu Arası Kaç Saat

Diyarbakır Ordu arası kaç saat; Diyarbakır Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 646 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 402 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 2 dakika

Diyarbakır Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 646 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.