İçeriğe geç

Ordu Çorum Arası Kaç KM

Ordu Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Çorum arası kaç km? Ordu Çorum arası kaç saat? Ordu Çorum yol tarifi? Ordu Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Ordu Çorum Arası Kaç KM

Ordu Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 km’dir. Ordu Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 252 km’dir.

Ordu Çorum Arası Kaç KM

Ordu Çorum Arası Kaç Saat

Ordu Çorum arası kaç saat; Ordu Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 252 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ordu Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.