İçeriğe geç

Ordu Çankırı Arası Kaç KM

Ordu Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Çankırı arası kaç km? Ordu Çankırı arası kaç saat? Ordu Çankırı yol tarifi? Ordu Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Çankırı Arası Kaç KM

Ordu Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 km’dir. Ordu Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 362 km’dir.

Ordu Çankırı Arası Kaç KM

Ordu Çankırı Arası Kaç Saat

Ordu Çankırı arası kaç saat; Ordu Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  5 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ordu Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 362 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 58 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

58 dakika

Ordu Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 479 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.