İçeriğe geç

Ordu Bitlis Arası Kaç KM

Ordu Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Bitlis arası kaç km? Ordu Bitlis arası kaç saat? Ordu Bitlis yol tarifi? Ordu Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Ordu Bitlis Arası Kaç KM

Ordu Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 km’dir. Ordu Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 463 km’dir.

Ordu Bitlis Arası Kaç Saat

Ordu Bitlis arası kaç saat; Ordu Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ordu Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 463 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ordu Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.