İçeriğe geç

Ordu Bingöl Arası Kaç KM

Ordu Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Bingöl arası kaç km? Ordu Bingöl arası kaç saat? Ordu Bingöl yol tarifi? Ordu Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir.         Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Bingöl Arası Kaç KM

Ordu Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 553 km’dir. Ordu Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 324 km’dir.

Ordu Bingöl Arası Kaç Saat

Ordu Bingöl arası kaç saat; Ordu Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 553 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ordu Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 324 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ordu Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 553 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.