İçeriğe geç

Ordu Artvin Arası Kaç KM

Ordu Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Artvin arası kaç km? Ordu Artvin arası kaç saat? Ordu Artvin yol tarifi? Ordu Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Artvin Arası Kaç KM

Ordu Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 km’dir. Ordu Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 370 km’dir.

Ordu Artvin Arası Kaç KM

Ordu Artvin Arası Kaç Saat

Ordu Artvin arası kaç saat; Ordu Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Ordu Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Ordu Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 550 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.