İçeriğe geç

Ordu Ardahan Arası Kaç KM

Ordu Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Ardahan arası kaç km? Ordu Ardahan arası kaç saat? Ordu Ardahan yol tarifi? Ordu Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Ardahan Arası Kaç KM

Ordu Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 521 km’dir. Ordu Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 406 km’dir.

Ordu Ardahan Arası Kaç KM

Ordu Ardahan Arası Kaç Saat

Ordu Ardahan arası kaç saat; Ordu Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 521 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ordu Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 406 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ordu Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 521 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.