İçeriğe geç

Ordu Amasya Arası Kaç KM

Ordu Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Amasya arası kaç km? Ordu Amasya arası kaç saat? Ordu Amasya yol tarifi? Ordu Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Amasya Arası Kaç KM

Ordu Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 km’dir. Ordu Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 132 km’dir.

Ordu Amasya Arası Kaç KM

Ordu Amasya Arası Kaç Saat

Ordu Amasya arası kaç saat; Ordu Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ordu Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ordu Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 132 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Ordu Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.