İçeriğe geç

Ordu Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Ordu ilinin alan kodu ise 452 şeklindedir. Ordu ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

452 Nerenin Alan Kodu?

Ordu İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 452 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Ordu Telefon Kodu, Ordu ili

Ordu ilinin alan olarak Türkiye’nin elli yedinci en büyük ilidir. Ordu ili MÖ 400 yılından halk arasında Bozukkale olarak bilinen bölgede ‘Kotyora’ adıyla kurulmuştur. Araştırmalar ve bazı kaynaklara göre; Ordu, Osmanlı arşivlerindeki belgelere göre Türkler tarafından kurulmuş bir bölgedir. Ordu ilinin ekonomik yapısını tarım sektörü oluşturmaktadır. Başlıca tarım ürünü olarak fındık, mısır, patates ve fasulye yetiştiriciliği görülmektedir. Çalışan nüfusun yarısından fazlası tarım ile uğraşmaktadır. Ordu ilinin 2020 TÜİK verisine göre 761.400 nüfusa sahip ilimizdir. Ordu ilinde on dokuz tane ilçe bulunmaktadır.

Ordu ilinin yüz ölçümü 5,952 km2’dir. Ordu coğrafi konumu ise 40° 59′ 10.1904” Kuzey ve 37° 52′ 47.0028” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu Alan Kodu
Ordu Alan Kodu

Ordu Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…