İçeriğe geç

Ordu Aksaray Arası Kaç KM

Ordu Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Aksaray arası kaç km? Ordu Aksaray arası kaç saat? Ordu Aksaray yol tarifi? Ordu Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Aksaray Arası Kaç KM

Ordu Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 537 km’dir. Ordu Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 396 km’dir.

Ordu Aksaray Arası Kaç KM

Ordu Aksaray Arası Kaç Saat

Ordu Aksaray arası kaç saat; Ordu Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 537 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Ordu Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 396 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Ordu Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 537 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.