İçeriğe geç

Ordu Ağrı Arası Kaç KM

Ordu Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Ağrı arası kaç km? Ordu Ağrı arası kaç saat? Ordu Ağrı yol tarifi? Ordu Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu Ağrı Arası Kaç KM

Ordu Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 691 km’dir. Ordu Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 497 km’dir.

Ordu Ağrı Arası Kaç KM

Ordu Ağrı Arası Kaç Saat

Ordu Ağrı arası kaç saat; Ordu Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 691 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ordu Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 497 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ordu Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 691 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.