İçeriğe geç

Ordu Afyon Arası Kaç KM

Ordu Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Ordu Afyon arası kaç km? Ordu Afyon arası kaç saat?  Ordu Afyon yol tarifi?  Ordu Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

 Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu Afyon Arası Kaç KM

 Ordu Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 824 km’dir.  Ordu Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 675 km’dir.

Ordu Afyon Arası Kaç KM

Ordu Afyon Arası Kaç Saat

 Ordu Afyon arası kaç saat;  Ordu Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 824 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir.  Ordu Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir.  Ordu Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 675 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ordu Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Ordu Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 824 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya   yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.