İçeriğe geç

Ordu Adıyaman Arası Kaç KM

Ordu Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Adıyaman arası kaç km? Ordu Adıyaman arası kaç saat? Ordu Adıyaman yol tarifi? Ordu Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ordu Adıyaman Arası Kaç KM

Ordu Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 km’dir. Ordu Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 361 km’dir.

Ordu Adıyaman Arası Kaç KM

Ordu Adıyaman Arası Kaç Saat

Ordu Adıyaman arası kaç saat; Ordu Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 361 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Ordu Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.